Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r., wszystkie rozgrywki Amatorskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej od dnia 28. 12. 2020 r. do 17. 01. 2021 r. zostają odwołane.

Zgodnie z Regulaminem Amatorskiej Ligii Piłki Nożnej - rozdział XI pkt 6 - drużyna SportShop zostaje zdyskwalifikowana z rozgrywek w sezonie 2020/2021.

Przebudzenie mistrza

Na dziewięć zaplanowanych w miniony weekend spotkań zakończonych zostało zaledwie sześć. Z różnych powodów.

Mecze Met-Stalu z Barwilem Omegą oraz DD Marmebel z FCC Environment zostały przełożone. Z kolei spotkanie lidera Moszczenicy Święcicki Zdrój z Eko Lukiem zostało przerwane przez sędziego w 35. minucie z powodu nieodpowiedniego zachowania jednego z kibiców. Decyzją organizatora zostanie dokończone w najbliższym możliwym terminie. W momencie przerwania na tablicy świetlnej widniałby wynik 1:1. Widniałby, gdyby oczywiście tablica świetlna pojawiła się na stadionie przy ul. Żwirki.

Teraz poważniej. Grająca w sobotę Moszczenica rozbiła PWiK 6:2, Mazur jeszcze lepiej poradził sobie z Rol-Bestem (6:1), a Sport Shop zrewanżował się Eko Lukowi za porażkę walkowerem z poprzedniej rundy (4:1).

W niedzielę obserwowaliśmy przebudzenie mistrza. Bieniek Prym po porażce z FCC 1:4 tym razem nie pozostawił złudzeń walczącemu o podium ID Logistic i wygrał aż 9:1. Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy FCC Environment, który nie dał szans Rol-Bestowi (6:3), a w najbardziej zaciętym meczu weekendu Starówka pokonała Flexipal 3:2.